ПВК "РЕДАН" - ПРО ЩО ВАРТО ЗНАТИ БАТЬКАМ І ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЮ ДИТИНУ?

 

                                  

ПРО ЩО ВАРТО ЗНАТИ БАТЬКАМ І ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЮ ДИТИНУ?

           В Україні з’являється нова небезпечна субкультура: молоді люди, одягнені в чорне, організовують масові бійки в публічних місцях - неповнолітні є прихильниками субкультури ПВК «Редан». Як повідомлялося, станом на ранок 1 березня 2023р. у різних регіонах України відбулося вже 41 зібрання молоді у рамках нового молодіжного руху ПВК «Редан».

           У підлітковому віці школярі намагається усвідомити, що вони вже самостійні, «розтотожнюються» з родиною, набувають самостійного життєвого досвіду. Але досвіду бракує, і тому вони «кучкуються» з такими ж, як вони, щоб доводити світу: ось ми, ось на що ми здатні – ми самостійні, ми можемо діяти. Флешмоб – це те, що задіює маси, і це – приманка для підлітків, бо якщо маси роблять так, то і я приєднаюся, мені буде безпечніше.

        Знаючи цей механізм, ворог легко починає керувати українськими підлітками.

        Усвідомлюючи цей «гачок», підлітки мали б «не вестися», бо якщо «вестися», то перемагають вороги, а так не мало б бути.

        Останніми днями  з’явилися відео, що свідчать про те, що ця субкультура поширюється вже і в українських містах. Символом субкультури є білий павук на чорному тлі з цифрою «4». Вважається, що рух виник навесні 2022 року.

Що відбувається?

        26-го та 27-го лютого правоохоронці попередили масові бійки у кількох містах України. У Києві планувалась сутичка на Печерську. У Львові відбувались провокації біля ТЦ «Форум». У Харкові, Івано-Франківську, Луцьку учасники руху також намагались влаштувати бійки.

       Сутички відбуваються між двома субкультурами: ПВК «Редан» та так званими «АнтиРедан». Організатори створюють телеграм-канали та закликають молодих людей брати участь у масових бійках. Планують усе чітко: розподіл на групи, точки зборів кожної, інформатори на місцях.

         Серед учасників руху багато неповнолітніх. Наприклад, серед затриманих 257 осіб у Харкові 30 повнолітніх. Про це написав полковник Національної поліції Володимир Тимошко.

          На щастя, жодної сутички так і не відбулося завдяки вчасному втручанню поліції та місцевих активістів.

Що відомо про ПВК «Редан»?

          Все почалося в росії. Там у різних містах юнаки в чорному одязі та з символами павука на спинах влаштовували масові бійки з футбольними фанатами чи мігрантами. Це відбувалось у торгових центрах або на вулицях.

        У субкультурі ПВК «Редан» усі учасники мають символ павука з цифрою 4. В аніме під цим числом в організації завжди були зрадники чи шпигуни.

        Українська поліція вважає, що поширення цієї субкультури в нашій країні — це російська інформаційно-психологічна спецоперація. Державі-агресорці важливо дестабілізувати ситуацію в Україні будь-яким чином.

         Рух дійсно перекочував в Україну, ймовірно, через тікток. Ця вся історія нагадує гру «Синій кит».

Чому підлітки?

          У підлітковому віці діти відходять від батьків та переходять під вплив своїх однолітків. Їм важливо бути в групі, важливо, що про них подумають інші. Тому часто підлітки роблять імпульсивні вчинки — всі ми так робили. Це шкідлива поведінка: наприклад, прогуляти уроки. Але вона не є небезпечною для життя та здоров’я підлітка.

         Тож найпростіше маніпулювати юними людьми, психіка яких втомлена війною, які самі легко піддаються впливу та схильні до ризикованих дій.

         Тому батькам так важливо будувати довірливі стосунки зі своїми дітьми та вчасно виявляти індикатори деструктивної поведінки у них, а також діти стають частиною таких субкультур через психологічні та сімейні проблеми.

         Тобто, якщо батьки з повагою ставляться до дитини та вислухають її, то вона з меншою ймовірністю приєднається до такої агресивної групи, як ПВК "Редан".

Що робити батькам у такій ситуації?

  • Спокійно, відкрито і прямо поспілкуватися з дитиною, надати їй можливість говорити, коли буде до цього готова, не підганяти її.
  • Якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, батьки мають виявити якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; слід виявляти терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
  • Потрібно опанувати інтернет-технології, мати власні акаунти в соцмережах, стати там другом своїй дитині.
  • Щотижня слід аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації, вивчати групи, до яких вона приєдналася.
  • “Познайомитися” з віртуальними друзями дитини, звертати увагу на фото й відео, що викликають її інтерес, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.
  • Показати дитині, що батьки піклуються про неї, запропонувати провести разом час.
  • Зосередитися на тому, щоб показати дитині її переваги, знайти її сильні сторони, допомогти побачити себе унікальною особистістю.
  • Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до батьків слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема, у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).
  • Любити свою дитину!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Заняття з учнями до Міжнародного Дня Толерантності (16 листопада 2024)

Здорова нація - здорова Україна (16 жовтня - Всесвітній день здорового харчування) / учні 6-А класу, кл.керівник Олексюк О.М.