ПОРАДИ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ П’ЯТИКЛАСНИКІВ

 

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ П’ЯТИКЛАСНИКІВ

1. Якщо Вас щось турбує у поведінці дитини, якомога швидше зустріньтесь і обговоріть це з класним керівником та шкільним психологом.

2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Часто саме зміни у сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дитини.

3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.

4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.

5. Порадьте дитині у складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника та шкільного психолога.

6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання у початковій школі вона звикла до контролю з Вашого боку.

7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.

8.  Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. 

9. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань, щиру зацікавленість. Якщо дитина звертається до Вас з питаннями, пов’язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповідь самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі.

10. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв’язок між її інтересами і предметами, що вивчаються у школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, за якою поставлено фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосувати свої знання, здобуті у школі, у домашній діяльності. 

11. Особливі зусилля докладайте до того, щоб підтримувати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли дитина переживає період змін у своєму житті. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень у домашній атмосфері. Спокійне життя у родині допоможе дитині більш ефективно адаптуватися у школі.

12. Любіть свою дитину!









Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Заняття з учнями до Міжнародного Дня Толерантності (16 листопада 2024)

Здорова нація - здорова Україна (16 жовтня - Всесвітній день здорового харчування) / учні 6-А класу, кл.керівник Олексюк О.М.